Kwiecień 19 2019 19:20:21
Nawigacja
· Strona Główna
· Informacje o Szkole
· Historia Szkoły
· Kalendarz 2018/2019
· Patron Szkoły
· Dokumenty szkolne
· Dziennik elektroniczny
· COMENIUS 2013/2014
· Gimnazjum
· --------------------------
· Artykuły
· Linki
· Galeria
· --------------------------
· Szukaj
· --------------------------
· Samorząd szkolny
· SU "MALINKA"
· Klub Kraj-Turyst
· SKO
· Rekrutacja SP 2018/2019
· SK PCK
· Czujnik jakości powietrza
· Wolontariat
· Erasmus Plus
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,394
· Najnowszy użytkownik: ezovek
SU "MALINKA"

Samorząd szkolny

Spółdzielnia Uczniowska "MALINKA"

Rok szkolny 2011/2012

Spółdzielnia Uczniowska "Malinka" liczy 64 członków. Od września 2011 roku w sklepiku pracują uczennice klasy Vb: Kinga Procek, Sandra Opara i Wiktoria Golasik.
Przewodniczącą SU "Malinka" jest Anna Paśdzior, a Rady Spółdzielni Kamil Kurpanik . Są to uczniowie Gimnazjum wybrani na Walnym Zgromadzeniu. Opiekunką spółdzielni jest pani Janina Kopel. W roku 2011 towaru zakupiono za kwotę 22.968,79 zł.
Przeprowadzony w grudniu przez Komisję Rewizyjną remanent nie wykazał uchybień.

Spółdzielnia Uczniowska zakupiła sprzęt sportowy za kwotę ponad 500 zł, sponsorowała zawody sportowe i konkursy. Goszcząc w szkole niepełnosprawną Patrycję spółdzielcy zakupili dużego pluszowego misia.

Współpracujemy z Gminną Spółdzielnią Chłopską w Gierałtowicach. W ramach członkowstwa w spółdzielni dla dorosłych Spółdzielnia Uczniowska "Malinka" otrzymała dywidendę.

W najbliższym czasie wraz z Zarządem przymierzamy się do sprowadzania do sklepiku owoców tj jabłka, nektarynki i pomarańcze.

 

Rok szkolny 2006/2007

Spółdzielnia Uczniowska "Malinka" liczy 58 członków: 25 ze Szkoły Podstawowej i 33 z Gimnazjum.
Od września 2006 roku w sklepiku pracują uczennice klasy Vb: Agnieszka Mandok, Angelika Jaworska i Nikola Wyderka.
Przewodniczącą SU "Malinka" jest Karolina Gawlika, a Rady Spółdzielni Paweł Matula. Są to uczniowie Gimnazjum wybrani na Walnym Zgromadzeniu.
W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą: Marta Krawiec i Marta Wojtas.
Opiekunką spółdzielni jest pani Janina Kopel
"Malinka" zaopatruje się w towary w takich firmach jak: Coca-Cola, PiccoBello, Frito-Lays, Star Foods, a przede wszystkim w Makro w Zabrzu.
W roku 2006 towaru zakupiono za kwotę 22.473,64 zł.
Przeprowadzony w grudniu przez Komisję Rewizyjną remanent nie wykazał uchybień, a całoroczny zysk wyniósł: 2332 zł.
Spółdzielnia Uczniowska zakupiła sprzęt DVD (po jednym na szkołę), sponsorowała zawody sportowe, Dzień Patrona Szkoły, konkursy oraz napoje dla gości w ramach projektu Socrates Comenius.
W I semestrze roku szkolnego 2006/2007 w ramach współpracy przygotowaliśmy poczęstunek dla członków Samorządu Uczniowskiego.
Współpracujemy z Gminną Spółdzielnią Chłopską w Gierałtowicach. W czewcu br planujemy brać czynny udział w Walnym Zgromadzeniu tej organizacji.
Spółdzielnia Uczniowska "Malinka" z części zgromadzonych środków ma zamiar 26 kwietnia 2007 roku zorganizować wycieczkę do Teatru Słowackiego w Krakowie.
Staramy się, aby nasz sklepik prowadził "zdrową żywność". Od września 2005 roku nie sprowadzamy czipsów ani coca-coli i tym podobnych.
Cieszymy się, że sprowadzane z Makro takie soki jak: Pysio, Kubuś, Witaminka cieszą się w naszym sklepiku dużym powodzeniem.
W najbliższym czasie wraz z Zarządem przymierzamy się do sprowadzania do sklepiku owoców tj jabłka, nektarynki i pomarańcze.

Spółdzielnia Uczniowska MALINKA powstała około 1960 roku. Wtedy dyrektorem szkoły był Karol Elsner. Opiekunkami spółdzielni w ostatnich latach były panie: Krystyna Biskup, Barbara Mansfeld, Grażyna Malec. Obecnie Malinką opiekuje się od 2004 roku pani Janina Kopel. Spółdzielnia liczy 61 członków, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 3
w Przyszowicach. Spółdzielnia Uczniowska prężnie działa prowadząc działalność handlową, ucząc młodzież podstaw ekonomii. Część zysków przeznacza na cele charytatywne np "Pomoc dla Azji", wspieranie działań szkoły (organizacja imprez, sponsorowanie nagród, zakup pomocy) 18 listopada 2004 roku członkowie spółdzielni zorganizowali wycieczkę do Wytwórni Coca-Cola w Niepołomicach oraz do Kopalni Soli w Wieliczce. Podczas Walnego zebrania, które miało miejsce
w czerwcu 2004 roku w wyniku głosowania członkami Rady Nadzorczej zostali: Dorota Janyga, Klaudia Mateja i Szymon Pilśniak. W skład Zarządu Spółdzielni Uczniowskiej wchodzą: Błażej Łachan, Anna Pilny. Komisję Rewizyjną reprezentują: Dominika Sarlej-Pyka i Dominika Sierociuk.Od września 2004 roku sklepik szkolny prowadzą: Małgorzata Grodoń, Małgorzata Cyroń, Małgorzata Widera i Agnieszka Bittniok.

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
5,194,953 unikalne wizyty