Kwiecień 19 2019 19:52:25
Nawigacja
· Strona Główna
· Informacje o Szkole
· Historia Szkoły
· Kalendarz 2018/2019
· Patron Szkoły
· Dokumenty szkolne
· Dziennik elektroniczny
· COMENIUS 2013/2014
· Gimnazjum
· --------------------------
· Artykuły
· Linki
· Galeria
· --------------------------
· Szukaj
· --------------------------
· Samorząd szkolny
· SU "MALINKA"
· Klub Kraj-Turyst
· SKO
· Rekrutacja SP 2018/2019
· SK PCK
· Czujnik jakości powietrza
· Wolontariat
· Erasmus Plus
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,394
· Najnowszy użytkownik: ezovek
TYDZIEŃ COMENIUSA - 18 Styczeń 2007r. (Czwartek)
Czwartek był najważniejszym dnie całej wizyty, dniem wypełnionym próbami przed wieczorową galą.
Wieczorem o 18:00 zobaczyliśmy naszych gości w strojach typowych dla ich kultur przygotowanych specjalnie na tę okazję.
Na Koncert licznie przybyli mieszkańcy Przyszowic, jak również zaproszeni goście, radni, władze gminy.
Okazało się, że w ciągu zaledwie kilku lekcji uczniowie przyszowickiej podstawówki doskonale poradzili sobie z opanowaniem zarówno hiszpańskich, tureckich jak i szkockich tańców (nauczycielki z Północnej
Irlandii uczyły tańców szkockich, ponieważ szkoła ta kultywuje szkockie tradycje).
Mieszkańcy Przyszowic oklaskiwali zarówno uczniów jak i nauczycieli. Atrakcją wieczoru był występ zespołu ze szkoły z Sośnicy prezentującego tańce Irlandzkie pod opieką pani Joanny Koćwiu. Wieczór zakończyła uroczysta prezentacja tradycji, przede wszystkim kulinarnych goszczących państw, połączona z degustacją. Wieczorem, nieco spóźniony z powodu szalejącego nad Europą huraganu dołączył do nas Roy - dyrektor szkoły z Irlandii Północnej, który zaprezentował się w narodowym stroju szkockim (kilcie).
Myślę, że wszystkim mieszkańcom Przyszowic głęboko zapadną w pamięć słowa Eileen, która powiedziała: "wasze dzieci są dumą waszej szkoły, waszego regionu i kraju...". Zobacz zdjęcia
TYDZIEŃ COMENIUSA - 17 Styczeń 2007r. (Środa)
Ranek i południe goście spędzili w szkole ucząc i przygotowując młodzież do uroczystego czwartkowego koncertu. Najbardziej sympatyczne i niezapomniane były chwile luźnych rozmów podczas przerw gdy uczniowie mogli swobodnie porozmawiać z naszymi gośćmi lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, czy poprosić o autograf.
Po południu Rada Rodziców na czele z jej przewodniczącą Barbarą Wilczek zaprosiła gości na wycieczkę w góry do Wisły Czarnej. Z powodu braku śniegu, zamiast kuligu była przejażdżka powozami, ale nie popsuło to atmosfery wieczoru przy ognisku wypełnionego góralskim folklorem muzyką i tańcem.
Drogę do Wisły umilał nam pan Eugeniusz Bylica grą na akordeonie i śpiewem.
Wzruszenie ogarniało wszystkich gdy tę samą melodię śpiewało się w wielu różnych językach, (tak na przykład było z harcerską pieśnią "Płonie ognisko"). W tym czasie tureckie uczennice miały zorganizowane zajęcia świetlicowe gdzie pod okiem pani Wiesławy Wolny uczyły się Trojoka.
Następnie pani Janina Kopel i Anna Krzycka zabrały przesympatyczne dziewczynki z Turcji do Bajdocji, gdzie bawiły się wspólnie z uczniami naszej szkoły.
Zabawa była fantastyczna i wszyscy w doskonałych nastrojach wrócili do domu i hotelu. Zobacz zdjęcia
TYDZIEŃ COMENIUSA - 16 stycznia 2007r.(Wtorek)
Od wtorku zaczęła się praca związana z nauką ludowych tańców. Grupa z Hiszpanii (Maria, Celeste, Pepe, Juan) uczyła klasy III.
Laura i Eileen z Irlandii Północnej klasę IV.
Turcy Ercan, Engin, Kadir, Funda oraz cztery towarzyszące im Tureckie uczennice (Sema, Sevda, Yeter, Yagmur ) klasy V. W międzyczasie goście opowiadali o tradycjach oraz kulturze swoich państw. Po południu wszyscy udali się do Urzędu Gminy w Gierałtowicach na uroczyste spotkanie z wójtem Joachimem Bargielem. Podczas spotkania wójt przybliżył naszym gościom przeszłość i teraźniejszość naszej gminy i regionu. Zobacz zdjęcia.
TYDZIEŃ COMENIUSA - 15 stycznia 2007r.(Poniedziałek)
Wyczekiwani goście pojawili się w progach naszej Szkoły około godziny 9.40 i udali się na spotkanie z panią dyrektor Bronisławą Ogonek.
Następnie uczniowie przywitali gości uroczystą akademią, w czasie której prezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne.
Na uroczystości obecne były władze gminne, wójt Joachim Bargiel (który uroczyście powitał gości) oraz oświatowe wizytator Witold Szmidtke.
Po akademii goście udali się do klas na spotkanie z uczniami. Podczas pierwszych zajęć opowiadali o swoich krajach, regionach i szkołach.
Uczniowie chętnie rozmawiali z gośćmi nie tylko na lekcji, ale też w czasie przerw, pytając o ich ulubione kluby sportowe, aktorów, hobby itp. Była to dokonała okazja na rozwijanie swoich umiejętności językowych oraz nabrania większej pewności siebie.
Po południu czekała kolejna atrakcja - wycieczka do Muzeum Browarów Tyskich. Ponieważ zwiedzanie Browarów Tyskich dozwolone jest od 18 lat na tą wycieczkę udali się tylko nauczyciele wraz z przedstawicielami Rady Rodziców. Zwiedzanie Muzeum połączone z projekcją filmu trójwymiarowego kończyła wspólna degustacja piwa. Wieczorem, po kolacji w restauracji ze staropolskim menu, goście wrócili do hotelu. Zobacz zdjęcia
TYDZIEŃ COMENIUSA - 14 Styczeń 2007r. (Niedziela)
W pierwszym dniu wizyty, goście i organizatorzy udali się na wycieczkę do Krakowa. Mimo, że dawna stolica Polski przywitała deszczem i raczej jesienną pogodą, Kraków wzbudzał zachwyt obcokrajowców, którzy mieli okazję zwiedzić Wawel, Sukiennice, Collegium Maius oraz wypić kawę w nastrojowej Jamie Michalikowej. Okazało się, że nasi goście doskonale znają najważniejsze fakty z Polskiej historii jak również twórców Polskiej sztuki i kultury. Wycieczka była wspaniałym wstępem do czekającego naszych gości tygodnia pracy w szkole. Zobacz zdjęcia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
5,195,004 unikalne wizyty