Kwiecień 23 2019 08:57:36
Nawigacja
· Strona Główna
· Informacje o Szkole
· Historia Szkoły
· Kalendarz 2018/2019
· Patron Szkoły
· Dokumenty szkolne
· Dziennik elektroniczny
· COMENIUS 2013/2014
· Gimnazjum
· --------------------------
· Artykuły
· Linki
· Galeria
· --------------------------
· Szukaj
· --------------------------
· Samorząd szkolny
· SU "MALINKA"
· Klub Kraj-Turyst
· SKO
· Rekrutacja SP 2018/2019
· SK PCK
· Czujnik jakości powietrza
· Wolontariat
· Erasmus Plus
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,394
· Najnowszy użytkownik: ezovek
W świecie lektur

W dniu 27.03.2007r. odbyła się w naszej szkole VII edycja gminnego autorskiego konkursu pod nazwą „W świecie lektur”. Uczestniczyły w nim czteroosobowe drużyny ze szkół w Gierałtowicach, Paniówkach, Chudowie i Przyszowicach.
Część I - literacka obejmowała znajomość wybranych przez autorki konkursu baśni pochodzących z Irlandii, Turcji i Hiszpanii państw biorących udział w realizacji programu Socrates Comenius. Uczniowie wykazali się gruntowną wiedzą i znajomością tych utworów. Drużyny za poprawnie rozwiązane zadania uzyskiwały punkty, które gromadzili na specjalnie przygotowanych do tego celu planszach.Największą ilość punktów w kategorii wiedzy uzyskała drużyna ze szkoły w Przyszowicach. W II części - artystycznej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie inscenizując nierzadko autorskie opracowania wybranych baśni I miejsce zdobyły drużyny z Paniówek, Chudowa i Przyszowic.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami w postaci lektur szkolnych do klas starszych. Dzieciom uczestniczącym w konkursie należą się brawa i gratulacje, a podziękowanie Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Przyszowicach p. Bronisławie Ogonek za pomoc w organizacji konkursu oraz opiekunom drużyn za wspaniałe przygotowanie uczniów. Wyrazy uznania należy skierować także do członków komisji, w której zasiedli: p. Barbara Mansfeld – Kierownik Referatu Edukacji i Zdrowia, p. Bronisława Ogonek Dyrektor Szkoły w Przyszowicach, p. Ewa Czech i p.Iwona Łachan autorki i organizatorki konkursu oraz opiekunki drużyn. Rywalizacja prowadzona była przez laureatki IV edycji tego konkursu Monikę Ferfecką Justynę Zynek i Annę Szołtysek. Zobacz zdjęcia

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
5,195,103 unikalne wizyty