Kwiecień 23 2019 09:18:46
Nawigacja
· Strona Główna
· Informacje o Szkole
· Historia Szkoły
· Kalendarz 2018/2019
· Patron Szkoły
· Dokumenty szkolne
· Dziennik elektroniczny
· COMENIUS 2013/2014
· Gimnazjum
· --------------------------
· Artykuły
· Linki
· Galeria
· --------------------------
· Szukaj
· --------------------------
· Samorząd szkolny
· SU "MALINKA"
· Klub Kraj-Turyst
· SKO
· Rekrutacja SP 2018/2019
· SK PCK
· Czujnik jakości powietrza
· Wolontariat
· Erasmus Plus
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,394
· Najnowszy użytkownik: ezovek
Wernisaż wystawy

W sobotę 4 października 2014 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyszowicach odbył się wernisaż wystawy CZESŁAW JAŁOWIECKI PASJE W PLASTYCE I MUZYCE, połączony z koncertem Orkiestry Dętej OSP Przyszowice pod kierownictwem Mirosława Hajduka. Organizatorami wystawy byli pani Bronisława Ogonek i ZSP Przyszowice.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 17:00 na sali gimnastycznej. Przybyłych gości powitała orkiestra i uczennice klasy I gimnazjum, które po wystąpieniu Dyrektora przedstawiły życiorys pana Czesława. Artystę gościliśmy w naszej szkole po raz trzeci. Jest jej absolwentem. „Plastyk rzeźbiarz, ale też muzyk. Urodził się w 1935 r. w Przyszowicach w rodzinie o tradycjach patriotycznych. Dziadek i ojciec brali udział w powstaniach śląskich. Ojciec zainteresowanie muzyką wpoił synowi Czesławowi już w szkole podstawowej. Edukacja plastyczna w latach 1951-1956 w zakopiańskim liceum plastycznym pod okiem samego Antoniego Kenara kształtowała charakter i rozwinęła talent artysty. Wpływ na początki twórczości naszego gościa mieli także starsi od niego mistrzowie „Kenarówki” m.in. Władysław Hasior.

W późniejszych latach kontynuował naukę na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ze specjalizacją Rzeźby Monumentalnej w poznańskiej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Studiował pod okiem mistrzów, wśród których znajdowali się: Tadeusz Brzozowski, Piotr Potworowski, Jacek Puget, Bazyli Wojtowicz. Pracuje jako pedagog i czynnie uczestniczy w życiu artystycznym, biorąc udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Aktywnie działa w stowarzyszeniu Związek Polskich Artystów Plastyków. A w 2012 roku został uhonorowany medalem „Zasłużony Kulturze – GLORIA ARTIS”, nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za działalność kulturalną i twórczość artystyczną. Nadal pracuje z dziećmi prowadząc warsztaty z ceramiki w Szkole Ginących Zawodów w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej.

Jego rzeźby to często sylwetki kobiece wykonane z brązu, metalowe kolaże wpisane w ramy obrazów, wykonane w autorskiej technice spawania, palenia i wycinania oraz montażu. Inspiruje go człowiek, a dobro i zło są stałymi elementami prac rzeźbiarza.”

 

W dalszej części, zaproszony przez organizatorów, artysta sam przedstawił swoje prace i krótko je opisał.

Następnie pan Czesław Jałowiecki dołączył do orkiestry i zagrali razem kilka utworów. Po czym nastąpiła przerwa, podczas której można było obejrzeć i podziwiać prace z bliska.

Na korytarzu Rada Rodziców przygotowała kawę i kołacz.

Po przerwie pan Cz. Jałowiecki przy akompaniamencie pana Hajduka zagrał solo parę utworów na saksofonie. Na zakończenie dała krótki koncert orkiestra.

Wystawa była bardzo interesująca. Mam nadzieję, że taki wieczór jeszcze kiedyś się powtórzy.

Organizatorka wystawy oraz Patrycja Lis z klasy V

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
5,195,126 unikalne wizyty