Kwiecień 19 2019 19:49:16
Nawigacja
· Strona Główna
· Informacje o Szkole
· Historia Szkoły
· Kalendarz 2018/2019
· Patron Szkoły
· Dokumenty szkolne
· Dziennik elektroniczny
· COMENIUS 2013/2014
· Gimnazjum
· --------------------------
· Artykuły
· Linki
· Galeria
· --------------------------
· Szukaj
· --------------------------
· Samorząd szkolny
· SU "MALINKA"
· Klub Kraj-Turyst
· SKO
· Rekrutacja SP 2018/2019
· SK PCK
· Czujnik jakości powietrza
· Wolontariat
· Erasmus Plus
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,394
· Najnowszy użytkownik: ezovek
TYDZIEŃ COMENIUSA, POLSKA KWIECIEŃ 2014

TYDZIEŃ COMENIUSA, POLSKA

KWIECIEŃ 2014

TRZECIA WIZYTA W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU COMENIUSA ODBYŁA SIĘ W NASZEJ SZKOLE, W DNIACH 7-11 KWIETNIA 2014 ROKU. SZKOŁA GOŚCIŁA 10 UCZNIÓW ORAZ 22 NAUCZYCIELI Z: NIEMIEC, PŁN. IRLANDII, ANGLII, SZWECJI, TURCJI, FRANCJI ORAZ HISZPANII.

TYDZIEŃ COMENIUSA ROZPOCZĄŁ SIĘ UROCZYSTĄ AKADEMIĄ, PODCZAS KTÓREJ ZAPREZENTOWALIŚMY NASZYM GOŚCIOM POLSKIE TAŃCE. UCZNIOWIE W PIĘKNYCH STROJACH ZATAŃCZYLI POLONEZA, TROJOKA ORAZ KOZIORAJKĘ. OPRÓCZ GOŚCI ZAGRANICZNYCH MIELIŚMY OKAZJĘ GOŚCIĆ PANIĄ JOANNĘ SOBOTNIK KOORDYNATOR COMENIUSA Z KURATORIUM OŚWIATY, WÓJTA GMINY, PANA JOACHIMA BARGIELA, PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY, PANA MARKA BŁASZCZYKA ORAZ DYREKTORÓW SZKÓŁ W GMINIE GIERAŁTOWICE.

PRZYBYŁYCH POWITAŁ DYREKTOR ZSP W PRZYSZOWICACH, PAN ALEKSANDER JENDRYCZKO. GŁOS ZABRALI RÓWNIEŻ: PAN WÓJT, PREZENTUJĄC WALORY GMINY, PANI KOORDYNATOR PROJEKTÓW COMENIUSA, KTÓRA KOLEJNY RAZ GOŚCIŁA W NASZEJ SZKOLE ORAZ DYREKTOR SZKOŁY IRLANDZKIEJ, ROY GREER, KTÓRY ZAWITAŁ DO NAS JUŻ PO RAZ CZWARTY (WSPOŁPRACA Z NIM TRWA OD 2006 ROKU). WSZYSTKIE PRZEMAWIAJĄCE OSOBY MÓWIŁY O SŁUSZNOŚCI REALIZACJI NASZEGO PROJEKTU, ŻYCZĄC KOLEJNYCH SUKCESÓW.

W CIĄGU CAŁEGO TYGODNIA ŻYCIE SZKOLNE TOCZYŁO SIĘ WOKÓŁ PRZYJEZDNYCH GOŚCI. ZREALIZOWALI ONI SZEREG ZAJĘĆ Z WSZYSTKIMI KLASAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ, UCZĄC ELEMENTÓW SWOICH JĘZYKÓW, OPOWIADAJĄC LEGENDY ZE SWOICH KRAJÓW, CZY GRAJĄC W GRY SPORTOWE. UCZNIOWIE BYLI ZACIEKAWIENI, CHĘTNIE BRALI UDZIAŁ W LEKCJACH. DZIECI, KTÓRE PRZYJECHAŁY DO NAS Z TURCJI I FRANCJI, UCZESTNICZYŁY W LEKCJACH W KLASIE 3A, 5A ORAZ 5B. PRZYWIĄZAŁY SIĘ DO NASZYCH UCZNIÓW, CO ZAUWAŻYLIŚMY PODCZAS WZRUSZAJĄCEGO POŻEGNANIA.

PRAGNĘLIŚMY ZAPREZENTOWAĆ SIĘ Z JAK NAJLEPSZEJ STRONY. ZORGANIZOWALIŚMY WYCIECZKI DLA NASZYCH GOŚCI, WYJECHALI ONI DO OŚWIĘCIMIA, KRAKOWA, KOPALNI GUIDO ORAZ WISŁY. DZIECI BYŁY RÓWNIEŻ W PALMIRNI W GLIWICACH ORAZ W OCHABACH. CHCIELIŚMY, ABY GOŚCIE POSMAKOWALI WSPANIAŁEJ KUCHNI POLSKIEJ, POZNALI NASZĄ GOŚCINNOŚĆ ORAZ ŻYCZLIWOŚĆ.

NAD PRZEBIEGIEM WIZYTY CZUWAŁY PANIE VIOLETTA KUNKIEWICZ ORAZ ANNA MADEJA. PRZEDSIĘWZIĘCIE WYMAGAŁO ZAANGAŻOWANIA WIĘKSZOŚCI NAUCZYCIELI, KTÓRYM ORGANIZATORKI SERDECZNIE DZIĘKUJĄ. PODZIĘKOWANIA SĄ RÓWNIEŻ SKIEROWANE DO WSZYSTKICH UCZNIÓW SZKOŁY, RODZICÓW, KTÓRZY GOŚCILI W SWOICH DOMACH DZIECI ZZA GRANICY, PRZEDSTAWICIELI WŁADZ LOKALNYCH I OŚWIATOWYCH ORAZ DO SPONSORÓW.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
5,194,998 unikalne wizyty