Kwiecień 23 2019 09:48:36
Nawigacja
· Strona Główna
· Informacje o Szkole
· Historia Szkoły
· Kalendarz 2018/2019
· Patron Szkoły
· Dokumenty szkolne
· Dziennik elektroniczny
· COMENIUS 2013/2014
· Gimnazjum
· --------------------------
· Artykuły
· Linki
· Galeria
· --------------------------
· Szukaj
· --------------------------
· Samorząd szkolny
· SU "MALINKA"
· Klub Kraj-Turyst
· SKO
· Rekrutacja SP 2018/2019
· SK PCK
· Czujnik jakości powietrza
· Wolontariat
· Erasmus Plus
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,394
· Najnowszy użytkownik: ezovek
Zawody pływackie O Puchar Wójta Gminy Gierałtowice

Dnia 29.11.2012 na pływalni „Wodnik” w Paniówkach zostały rozegrane kolejne zawody w pływaniu dzieci „O puchar wójta gminy Gierałtowice”. W zawodach brali udział uczniowie szkół podstawowych z gminy Gierałtowice. Uczniowie szkół podstawowych ścigali się z podziałem na płeć i kategorie wiekowe. Najmłodsi uczniowie z klas I startowali tylko w konkurencji 25 m stylem grzbietowym, nieco starsi ich koledzy kl. II i III mogli startować w konkurencjach pływackich na dystansach; 25m stylem dowolnym i 25 m stylem grzbietowym. Uczniowie z kl. IV-VI startowali na dystansie 50 m w trzema stylami: grzbietowym, dowolnym i klasycznym oraz w kategorii open rozegrano wyścig na 100m stylem zmiennym. Na zakończenie zawodów każda szkoła wystawiła sztafetę pływacką na dystansie 4x50m stylem dowolnym.

Trzeba przyznać, iż poziom sportowy z kolejnymi zawodami jest coraz wyższy.

Każdy zawodnik poprawił swoje rekordy życiowe.

W każdej konkurencji trzej najlepsi zawodnicy i zawodniczki z poszczególnych kategorii wiekowej otrzymywali dyplomy oraz medale. W ten sam sposób udekorowano najlepsze sztafety pływackie. Nagrody wręczali przedstawiciele gminy Gierałtowice: Wójt Joachim Bargiel, Przewodniczący Rady Gminy Marek Błaszczyk, Kierownik Referatu Edukacji i Zdrowia Barbara Mansfeld oraz dyrektorzy Zespołów Szkolno-Przedszkolnych z Przyszowic Paniówek oraz Gierałtowic.

Najlepszą zawodniczką szkół podstawowych okazała się ze Alicja Idzikowska ze szkoły podstawowej z Gierałtowic oraz uczeń Rafał Wyrobek ze szkoły podstawowej Paniówkach. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary ufundowane przez Wójta Gminy Gierałtowice Joachima Bargiela.

Organizatorzy imprezy pływackiej Dyrektor pływalni „Wodnik” Przemysław Dejneka oraz Alicja Stachura mają nadzieję, że kolejne zawody pływackie także zgromadzą liczne grono młodych zawodników.

Należy wspomnieć, iż Alicja Idzikowska trenuje od kilku lat w klubie sportowym, sekcji pływackiej TKKF Szczygłowice, zaś Rafał Wyrobek, Kamila Widuch w sekcji pływackiej LKS Jedność 32 Przyszowice, gdzie zawodników ubezpiecza PZU, zaś trenerem jest dr Alicja Stachura.

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
5,195,156 unikalne wizyty